Cursa extrema GloDiator a fost organizată în premieră La Chişinău. 300 de persoane au participat

Au trecut prin foc, şanţuri,noroaie şi s-au târât pe sub sârmă ghimpată. Au fost doar câteva dintre obstacolele pe care le-au avut de înfruntat participanţii la cursa extrema GloDiator. Organizat în premieră La Chişinău, pe traseul moto Schinoasa, turneul le-a oferit participanţilor o doză buna de adrenalină, emoţii de nedescris, dar si distractie pe masura.

Cinci kilometri, atât au avut de parcurs cei aproape 300 de participanţi la competitia extrema. Traseul, desigur, nu a fost deloc uşor.

Chiar după primele obstacole, unii participanţi dădeau deja semne de oboseală.

În teribila cursă s-a avântat şi Veronica Guzun, curajoasa noastră colegă de la matinalii TVR MOLDOVA.

Câştigătorul competiţiei a fost ciclistul Andrei Vrabie, cu timpul de 27 de minute şi 24 de secunde. Sportivul a încheiat cursa doar în sosete.

La feminin, prima care a trecut linia de finish a fost Olga Cosareva.

Glodiator este o cursa cu obstacole organizată în premieră în Republica Moldova. Competiţiile de acest gen sunt considerate printre cele mai dificile şi periculoase din lume.