Naţionala Moldovei a pierdut  în faţa Turciei

Naţionala Moldovei a pierdut în faţa Turciei

Selecţionata de fotbal a Moldovei a suferit a doua înfrângere categorică în preliminariile Campionatului European din 2020. 1Tricolorii” au cedat în deplasare în faţa Turciei, cu 0-4, transmite IPN.

Golurile au fost marcate de Hasan Ali Kaldirim (24), Cenk Tosun (26,54) şi Kaan Ayhan (70). În minutul 53, Burak Yılmaz a ratat un penalty. „Nu mă aşteptam la aşa scor. Până în minutul 24, turcii nu au creat ocazii periculoase. Noroc de portarul Alexei Koşelev. Altfel, scorul era şi mai mare”, a declarat la conferinţa de presă selecţionerul Moldovei, Alexandru Spiridon.

Pentru Moldova au jucat următorii fotbalişti: Koşelev, Reabciuk, Rozgoniuc, Posmac, Ioniţă, Carp (Ţurcan, 46), Cebotaru, Gînsari (Antoniuc, 73), Jardan, Ambros (Nicolaescu, 57), Graur.