Naţionala R. Moldova a pierdut meciul cu Slovenia
Sursa foto:imagine simbol Vizualizari:

Selecţionata de fotbal a R. Moldova a cedat cu 0-1 în faţa Sloveniei, în cel de-al doilea meci din cadrul Ligii Naţiunilor. Singurul gol a fost marcat de Damjan Bohar în minutul 28.

După o primă repriză slabă, ”tricolorii” s-au trezit la viaţă în partea a doua, moment în care pe teren a intrat Alexandru Epureanu. Moldova a avut şansa egalării la mijlocul reprizei secunde, dar Cătălin Carp a ratat incredibil din faţa porţii. Echipa antrenată de Engin Firat a suferit prima înfrângere în actuala ediţie a Ligii Naţiunilor. În primul meci disputat trei zile mai devreme, ”tricolorii” au remizat cu Kosovo, scor 1-1, scrie IPN.

Următoarele partide din grupa C a Ligii Naţiunilor, naţionala Moldovei le va disputa luna viitoare: cu Grecia şi Slovenia.