Petrocub obţine a patra victorie consecutivă
Sursa foto:imagine simbol Vizualizari:

Petrocub a dispus cu 2-0 de Dacia-Buiucani, în cadrul etapei a cincea din Divizia Naţională. Golurile au fost marcate de Dan Taras (minutul 29) şi Sergiu Plătica (86).

În urma acestei victorii, Petrocub a urcat pe primul loc în clasament, cu 13 puncte, cu unul mai mult ca Sheriff. Tiraspolenii joacă în această seară la Orhei, cu Milsami, scrie IPN.

„Nu am avut un meci uşor cu Dacia-Buiucani. Important este că am acumulat trei puncte”, a declarat antrenorul echipei Petrocub, Lilian Popescu.

Într-o altă partidă, FC Floreşti şi Speranţa Nisporeni s-au despărţit la egalitate, scor 1-1. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 38, prin Trofan, dar au fost egalaţi în minutul 75, când a punctat Maniacov.