Sheriff a fost eliminată din Liga Campionilor
Sursa foto:TripAdvisor Vizualizari:

Sheriff a ratat calificarea în turul doi preliminar al Ligii Campionilor. Echipa din Tiraspol a câştigat meciul retur din deplasare cu Saburtalo Tbilisi, scor 3-1. În faza următoare a competiţiei a ajuns însă formaţia georgiană, graţie victoriei din prima manşă cu 3-0, transmite IPN.

Sheriff a început excelent partida din Georgia şi în primele 10 minute a înscris de trei ori, prin Latifi, Margvelaşvili (autogol) şi Tambe. Saburtalo a redus din diferenţă în minutul 59, prin Rolovic. Sheriff a jucat în inferioritate numerică din minutul 73, după eliminarea lui Palcic.

Campioana Moldovei îşi va continua evoluţia în preliminariile Ligii Europa. Sheriff va juca cu echipa ce va pierde dubla manşă dintre albanezii de la Partizani Tirana şi Qarabag din Azerbaidjan.