Sheriff Tiraspol s-a calificat în turul doi preliminar al Ligii Campionilor

Peste şase mii de spectatori au urmărit victoria celor de la Sheriff Tiraspol. Viespile au reuşit să se califice în turul doi preliminar al Ligii Campionilor la fotbal.

Elevii lui Goran Sablic au câştigat cu un categoric 3-0 în faţa formaţiei georgiene Torpedo Kutaisi.

Primul gol a fost marcat de Badibanga în minutul 9 de joc cu un şut executat după un contraatac rapid. Înainte de pauză, JoSantos a înscris pentru 2-0. Ultimul gol al partidei a fost marcat, tot de Jo Santos, în minutul 55, printr-o lovitură liberă.

Antrenorul celor de la Tiraspol s-a arătat mulţumit de jocul fotbaliştilor săi, menţionând că au evoluat aşa cum a fost planul. Şi antrenorul formaţiei Torpedo a recunoscut că Sheriff a învins pe merit. În runda următoare tiraspolenii vor întâlni campioana Macedoniei, Şkendia Tetovo.