Sportivul Stepan Dimitrov a cucerit bronzul la Campionatul European de Taekwondo
Sursa foto:ipn.md Vizualizari:

Luptătorul Stepan Dimitrov a câştigat medalia de bronz la Campionatul European de Taekwondo, care se desfăşoară la Kazan (Rusia), transmite IPN.

În limitele categoriei de greutate de 58 kg, el a învins adversari din Serbia şi Belarus, dar apoi i-a cedat în semifinale unui spaniol. Stepan Dimitrov a urcat pentru a doua oară pe podium la Campionatul European. În 2014, el a cucerit medalia de aur.

În categoria de 58 kg a evoluat şi Serghei Uscov. Sportivul din Tiraspol s-a clasat pe locul 5. La 54 kg, Vadim Dimitrov a ocupat poziţia a noua.