PROGRAM 19 Februarie - 25 Februarie

Ora Program
07:00

MATINALII (I)

Moderatori: Ilinca Avram, Anatol Guzic, Andrei Veleşcu
Producător: Nicoleta Toacă
O producţie DIRECT MEDIA pentru TVR MOLDOVA
Transmisiune directă Chişinău
08:00

MATINALII (II)

Moderatori: Ilinca Avram, Anatol Guzic, Andrei Veleşcu
Producător: Nicoleta Toacă
O producţie DIRECT MEDIA pentru TVR MOLDOVA
Transmisiune directă Chişinău
09:15

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - SCHI ALPIN (R)

Schi alpin M/slalom uriaş
11:00

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - PATINAJ (R)

Patinaj finala/echipe
Comentatori Monica Bucur si Marius Negrea
Producator Cristian Oprean
Din 12 februarie ora 3,00
12:50

TELEJURNAL MOLDOVA

Transmisiune directă
13:15

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - BOB 2M/FINALA

Transmisiune directă
15:45

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - SĂRITURI M/ECHIPE

Transmisiune directă
16:30

EXCLUSIV ÎN ROMÂNIA

17:00

OBIECTIV COMUN

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt
abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.
Moderator Sandu Scobioala
Producător Marina Afanas
Transmisiune directă
18:00

TELEJURNAL MOLDOVA

Transmisiune directă
19:00

PUNCTUL PE AZI

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.
Moderatori: Vasile Munteanu
Producător Victoria Colesnic
Transmisiune directă
20:00

TELEJURNAL

21:00

ARENA OLIMPICĂ * STUDIOUL JOCURILOR OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018

Moderator Dragoş Bocanaciu
Producator Mihaela Ursu
Transmisiune directă
21:30

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - PATINAJ (R)

23:25

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - BOB 2M/FINALA (R)

Reluare
01:25

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - SĂRITURI M/ECHIPE (R)

02:00

REZUMATL ZILEI

03:00

TELEJURNAL MOLDOVA (R)

03:55

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - PATINAJ

Transmisiune directă
06:45

FILLER JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ

06:55

IMNUL ROMÂNIEI

Ora Program
07:00

MATINALII (I)

Moderatori: Ilinca Avram, Anatol Guzic, Andrei Veleşcu
Producător: Nicoleta Toacă
O producţie DIRECT MEDIA pentru TVR MOLDOVA
Transmisiune directă Chişinău
08:00

MATINALII (II)

Moderatori: Ilinca Avram, Anatol Guzic, Andrei Veleşcu
Producător: Nicoleta Toacă
O producţie DIRECT MEDIA pentru TVR MOLDOVA
Transmisiune directă Chişinău
08:50

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - BOB 2M/FINALA (R)

10:40

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 PATINAJ DANS (R)

12:50

TELEJURNAL MOLDOVA

13:30

DOCUMENTAR - PIRINEII

14:00

TELEJURNAL

14:45

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - COMBINATA NORD M/FOND 100 KM

15:30

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2010 - COMBINATA NORDICĂ SĂRITURI, TRAMBULINA NORMALĂ MASCULINĂ

Înregistrare
17:00

OBIECTIV COMUN

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt
abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.
Moderator Sandu Scobioala
Producător Marina Afanas
Transmisiune directă
18:00

TELEJURNAL MOLDOVA

19:00

PUNCTUL PE AZI

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.
Moderator: Vasile Munteanu
Producător Victoria Colesnic
Transmisiune directă
20:00

TELEJURNAL

21:00

ARENA OLIMPICĂ * STUDIOUL JOCURILOR OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018

Moderator Dragoş Bocanaciu
Producator Mihaela Ursu
Transmisiune directa
21:30

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - PATINAJ DANS (R)

23:55

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - SĂRITURI M/ECHIPE

00:30

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - COMBINATA NORDICĂ, FOND 10 KM SPRINT, TRAMBULINĂ NORMALĂ MASCULIN

02:00

REZUMATL ZILEI

03:00

TELEJURNAL MOLDOVA (R)

04:00

TELEJURNAL (R)

04:55

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - PATINAJ/F

Tansmisiune directă
Ora Program
07:00

MATINALII (I)

Moderatori: Ilinca Avram, Anatol Guzic, Andrei Veleşcu
Producători: Nicoleta Toacă
O producţie DIRECT MEDIA pentru TVR MOLDOVA
Transmisiune directă Chişinău
08:00

MATINALII (II)

Moderatori: Ilinca Avram, Anatol Guzic, Andrei Veleşcu
Producători: Nicoleta Toacă
O producţie DIRECT MEDIA pentru TVR MOLDOVA
Transmisiune directă Chişinău
09:10

DOCUMENTAR PIRINEII

Ep. 9
09:40

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - FREESTYLE SKIING MASCULIN FINALA

Înregistrare
10:50

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2010 - PATINAJ FEMININ (R)

Înregistrare
13:00

TELEJURNAL MOLDOVA

Transmisiune directă
13:30

DOCUMENTAR PIRINEII

14:10

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - HOCHEI SFERTURI 1

Transmisiune directă
16:30

DOCUMENTAR - ÎNTRE CER ŞI MARE

Ep.3
17:00

OBIECTIV COMUN

18:00

TELEJURNAL MOLDOVA

19:00

PUNCTUL PE AZI

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.
Moderatori: Vasile Munteanu
Producător Victoria Colesnic
Transmisiune directă
20:00

TELEJURNAL

21:00

ARENA OLIMPICĂ * STUDIOUL JOCURILOR OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018


Moderator Dragoş Bocanaciu
Producator Mihaela Ursu
Transmisiune directă
21:30

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 -HOCHEI: SFERTURI 2

Înregistrare
23:25

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - PATINAJ/F (R)

01:30

DOCUMENTAR - ÎNTRE CER ŞI PĂMÂNT (R)

Ep. 3
02:00

REZUMATL ZILEI

03:00

FILLER JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ 2018

03:15

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - ALPIN SLALOM M/MANŞA 1

Transmisiune directă
05:10

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - HOCHEI: SFERTURI 1 (R)

06:55

IMNUL ROMÂNIEI

Ora Program
07:00

MATINALII (I)

Moderatori: Ilinca Avram, Anatol Guzic, Andrei Veleşcu
Producător: Nicoleta Toacă
O producţie DIRECT MEDIA pentru TVR MOLDOVA
Transmisiune directă Chişinău
08:00

MATINALII (II)

Moderatori: Ilinca Avram, Anatol Guzic, Andrei Veleşcu
Producător: Nicoleta Toacă
O producţie DIRECT MEDIA pentru TVR MOLDOVA
Transmisiune directă Chişinău
08:50

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - ALPIN SLALOM M/MANŞA 1 (R)

10:35

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - ALPIN SLALOM M/MANŞA 2

Înregistrare
12:00

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - SHORT TRACK/500M/100M/FINALA

Transmisiune directă
13:40

FILLER JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ 2018

14:00

TELEJURNAL

15:00

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - ALPIN SLALOM M/MANŞA 2

16:30

EXCLUSIV ÎN ROMÂNIA

17:00

OBIECTIV COMUN

18:00

TELEJURNAL MOLDOVA

19:00

PUNCTUL PE AZI

Talk show realizat în direct, la Chişinău în care sunt analizate principalele evenimente politice, economice şi sociale ale zilei, în context local, regional şi european.
Moderatori: Vasile Munteanu
Producător Victoria Colesnic
Transmisiune directă
20:00

TELEJURNAL

21:00

ARENA OLIMPICĂ * STUDIOUL JOCURILOR OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018

Moderator Dragoş Bocanaciu
Producator Mihaela Ursu
Transmisiune directa
21:30

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - SHORT TRACK/500M/100M/FINALA (R)

22:45

FILLER JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ 2018

23:00

FILM CONFESIUNEA UNUI COPIL AL SECOLULUI

01:00

OBIECTIV COMUN (R)

02:00

REZUMATL ZILEI

03:00

TELEJURNAL MOLDOVA (R)

04:05

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - PATINAJ/F FINALA

Transmisiune directă
Ora Program
07:15

MATINALII (I)

Moderatori: Ilinca Avram, Anatol Guzic, Andrei Veleşcu
Producător: Nicoleta Toacă
O producţie DIRECT MEDIA pentru TVR MOLDOVA
Transmisiune directă Chişinău
08:00

MATINALII (II)

Moderatori: Ilinca Avram, Anatol Guzic, Andrei Veleşcu
Producător: Nicoleta Toacă
O producţie DIRECT MEDIA pentru TVR MOLDOVA
Transmisiune directă Chişinău
09:40

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - HOCHEI: M SEMIFINAL 1

Transmisiune directă
12:00

DOCUMENTAR - ÎNTRE CER ŞI MARE

Ep. 4-5
13:00

TELEJURNAL MOLDOVA

Prezentator Dorina Gherganov
Transmisiune directă
13:30

DOCUMENTAR - ÎNTRE CER ŞI MARE

Ep. 6-7
14:00

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - HOCHEI MAREA SEMIFINALĂ 2

Transmisiune directă
16:20

EXCLUSIV ÎN ROMÂNIA

17:00

OBIECTIV COMUN

Talk show realizat în direct, în studioul din Chişinău, în care sunt
abordate subiecte sociale şi culturale din Republica Moldova, perspectivele europene, experienţa României, realităţi comunitare şi proiecte culturale de pe ambele maluri ale Prutului.
Moderator Sandu Scobioala
Producător Marina Afanas
Transmisiune directă
18:00

TELEJURNAL MOLDOVA

18:45

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ 2018 - BIATHLON M STAFETA 7,5 KM

Înregistrare
20:00

TELEJURNAL

21:00

ARENA OLIMPICĂ * STUDIOUL JOCURILOR OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018

Moderator Dragoş Bocanaciu
Producator Mihaela Ursu
Transmisiune directa

21:30

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - HOCHEI: MAREA SEMIFINALĂ 1 (R)

23:20

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - HOCHEI SEMIFINALA 2 (R)

01:10

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ 2018 - BIATHLON M STAFETA 7,5 KM (R)

02:30

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - BOB 4M/MANŞA 1

Transmisiune directă
03:35

DOCUMENTAR - ÎNTRE CER ŞI MARE

Ep. 9
04:00

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - SCHI ALPIN/ ECHIPE MANŞA 2

05:45

FILLER JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ 2018

06:00

TELEJURNAL MOLDOVA (R)

06:55

IMNUL ROMÂNIEI

Ora Program
07:00

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - BIATHLON M STAFETA 7,5 KM (R)

Înregistrare
08:20

FILLER JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ 2018

08:35

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - CURLING M/AUR

Transmisiune directă
11:30

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - PATINAJ/F FINALA (R)

14:10

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - HOCHEI M: BRONZ

Transmisiune directă
17:00

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - BOB 4M/MANŞA 1 (R)

18:05

TELEJURNAL MOLDOVA

Prezentator Victoria Colesnic
Translator mimico gestual
ACEST PROGRAM SE ADRESEAZĂ ŞI PERSOANELOR CU DEFICIENŢE DE AUZ
Transmisiune directă
18:30

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - SCHI ALPIN/ ECHIPE MANŞA 2 (R)

20:00

TELEJURNAL

21:00

ARENA OLIMPICĂ * STUDIOUL JOCURILOR OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018

Moderator Dragoş Bocanaciu
Producator Mihaela Ursu
Transmisiune directa
21:30

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - HOCHEI M: BRONZ (R)

23:30

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 -CURLING M/ AUR (R)

02:10

FILLER JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ 2018

02:30

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - CURLING F/ FINALA

Bob M/ manşele 3 şi 4
Transmisiune directă
05:05

EXCLUSIV ÎN ROMÂNIA

05:50

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - BOB 4M/ MANŞA 1 (R)

06:55

IMNUL ROMÂNIEI

Ora Program
07:00

EXCLUSIV ÎN ROMÂNIA

07:40

FILLER JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ 2018

07:50

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - HOCHEI M FINALA

Înregistrare
10:20

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - PATINAJ ARTISTIC /GALA

Înregistrare
12:55

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 - CEREMONIE DE ÎNCHIDERE

Transmisiune directă
15:00

TELEJURNAL

15:30

POLITICĂ ŞI DELICATEŢURI

16:30

ARENA OLIMPICĂ * STUDIOUL JOCURILOR OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018

Moderator Dragoş Bocanaciu
Producator Mihaela Ursu
Transmisiune directă
18:00

TELEJURNAL MOLDOVA

18:30

INTERVIURILE TELEJURNAL MOLDOVA

19:00

ROMÂNIA 100 IAŞUL ÎN ARCUL TIMPULUI

20:00

TELEJURNAL

21:00

TEASER EUROVISION 2018

21:10

EUROVISION 2018 - SELECŢIA NAŢIONALĂ (I) FINALA

Transmisiune directă de la Bucureşti
22:10

EUROVISION 2018 - SELECŢIA NAŢIONALĂ (II) FINALA

Transmisiune directă de la Bucureşti
23:10

EUROVISION 2018 SELECŢIA NAŢIONALĂ (III) FINALA

Transmisiune directă de la BucureŞti
01:10

JOCURILE OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2010 - CEREMONIA DE ÎNCHIDERE (R)

02:10

ARENA OLIMPICĂ * STUDIOUL JOCURILOR OLIMPICE DE IARNĂ PYEONGCHANG 2018 (R)

03:35

EUROVISION 2018 - SELECŢIA NAŢIONALĂ (I) FINALA (R)

04:25

EUROVISION 2018 - SELECŢIA NAŢIONALĂ (II) FINALA (R)

05:15

EUROVISION 2018 - SELECŢIA NAŢIONALĂ (III) FINALA (R)

06:15

EXCLUSIV ÎN ROMÂNIA

06:55

IMNUL ROMÂNIEI