FC Milsami Orhei s-a impus în derby-ul cu FC Petrocub Hânceşti
Sursa foto:Facebook/FC Milsami Orhei Vizualizari:

FC Milsami Orhei a urcat pe locul 3 în Divizia Naţională. „Vulturii roşii” au învins echipa Petrocub Hânceşti, cu 2-0, în derby-ul etapei a treia, transmite IPN.

Ambele goluri au fost marcate în repriza secundă de internaţionalul Dinu Graur, în minutele 66 şi 76. „Am jucat de la egal la egal şi cred că am avut mai multe ocazii de gol. Din păcate, greşeala individuală ne-a demoralizat. Avem nevoie, în primul rând, să ne refacem psihologic. Avem probleme şi de lot. Bejan este în continuare indisponibil, iar Taras şi Burghiu nu sunt refăcuţi complet”, a declarat la conferinţa de presă antrenorul echipei Petrocub, Lilian Popescu.

Într-o altă partidă, liderul Sheriff a surclasat-o pe Dinamo-Auto, cu 4-0. Golurile au fost marcate de Bliznichenko (15, 89), Jose Jurado (45-pen) şi Kovacevic (78).

În celelalte meciuri ale Diviziei Naţionale au fost înregistrate următoarele rezultate: FC Zimbru Chişinău – FC Speranţa Nisporeni 0-2, FC Sfântul Gheorghe Suruceni – FC Codru Lozova 2-0.