Mijlocaşul Naţionalei de fotbal, Artur Ioniţă, a marcat un gol de excepţie în poarta echipei Chievo Verona

Mijlocaşul Naţionalei Moldovei de fotbal, Artur Ioniţă, a reuşit un gol de excepţie în poarta echipei Chievo Verona. Fotbalistul basarabean a marcat cel de-al treilea şi ultimul gol al echipei sale, din acel meci.

Artur Ioniţă a marcat golul în minutul 43 după pasa lui Cacciatore. Meciul s-a încheiat cu scorul final de 3-0, pentru echipa mijlocaşului din Republica Moldova. Au mai marcat Pisacane în minutul 16 şi Joan Pedro în minutul 33.

Aceasta este a treia reuşită a fotbalistului basarabean în acest sezon de Seria A. După 29 de etape disputate, echipa Caliari se clasează pe a 13 poziţie cu 33 de puncte în activ, scrie diez.md.